• (123) 456-7890

В Україні будуть охороняти вовка, як в Європі

24.01.2024 відбулася прес-конференція на тему “В Україні будуть охороняти вовка, як в Європі”

Асоціацію зоозахисних організацій України представляла президент – Марина Суркова

Дякуємо спікерам, які долучилися разом з АЗОУ до висвітлення цієї теми:

першому заступнику Міністра захисту довкілля Олександру Краснолуцькому

директору КЕКЦ Володимиру Борейко 

юристу ГО URSA Марині Іванюсько

адвокату ГО HAU – Help Animals Of Ukraine Оксані Оснач

адвокату ГО HAU – Help Animals Of Ukraine Евгенії Музиченко

Тезисно:

– на відміну від інших тварин, вовків безпідставно демонізують і знищують жорстокими способами, хоча, на відміну від людей вовки не вбивають заради задоволення, і харчуються переважно рослинною їжею, мишами та трупами загиблих тварин.

– За останні 20 років чисельність вовка в Європі значно скоротилася.

– В 15 країнах Європи вовки занесені до Червоних книг цих країн, в 5 країнах вовк є мисливським видом (тобто його відстріл лімітований).

– Тільки в Україні, росії, білорусі, Молдові та Північній Македонії його знищують цілий рік як «шкідника». 

– І це при тому, що в Європі є країни зі значно меншою площею, ніж Україна, але мають практично стільки чи навіть більше вовків. 

– Маленька Болгарія має 2712 вовків, Італія – 3307 вовків, Румунія – 3000 вовків, Польща – 1889 вовків, а Україна – близько 2000 вовків. 

– При цьому в Італії, Польщі та Румунії вовк знаходиться під повною охороною, а в Болгарії – під частковою (мисливський вид).

– Вже 28 років поспіль Україна порушує Бернську конвенцію та умови її ратифікації, оскільки згідно зі ст. 33 Закону «Про полювання та мисливське господарство» «відстріл та відлов вовків …здійснюється мисливцями під час полювання на інші види мисливських тварин» без будь-якого контролю та обмеження чисельності. 

Відстріл та відлов вовка не в мисливський сезон або в заборонених для полювання місцях здійснюються мисливцями за дозволом Управління лісового господарства, а в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду – за дозволом обласних, Київської, Севастопольської міських державних адміністрацій, за письмовою заявою користувача мисливських угідь.

Відстріл вовка єгерями здійснюється без спеціального на це дозволу протягом року.

– Міндовкілля планує розробити Стратегію захисту біорізноманіття. Бо вкрай важливо зберегти нашу природу для майбутніх поколінь.

– зоозахисники і Міндовкілля продовжать співпрацю в напрямку вдосконалення зоозахисного законодавства.

Також ми наголосили на тому, що 10.01.2024 відбулася робоча зустрч в Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України та узгодили спільну розробку двох законопроектів. В тому числі на захист вовків та посилення кримінальної відповідальності за знищення червонокнижних тварин.

Додатково я висвітлила питання незаконного відстрілу безпритульних собак і котів мисливцями, хоча це не було темою прес-конференції. Проте це дуже болюче для громадськості питання, особливо для зоозахисників. 

Найближчим часом ми займемося притягненням до відповідальності осіб, які порушують законодавство і масово вбивають безпритульних тварин.

Leave A Comment