Коти, собаки, фермерські та дикі тварини…
Внаслідок підриву 06.06.2023 року росіянами Каховської ГЕС загинули сотні тисяч тварин.
Справжній екоцид вчинила росія на території України.
Внаслідок підриву Каховської ГЕС будуть затоплені значні території, зокрема шкода буде завдана унікальним природоохоронним ландшафтам Херсонщини –національному природному парку «Нижньодніпровський» та водно-болотному угіддю міжнародного значення «Дельта річки Дніпро»!
Водно-болотне угіддя міжнародного значення «Дельта річки Дніпро» – офіційно визнане Рамсарською конвенцією у 1995 році. Це угіддя є дельтою Дніпра завдовжки 47 км, площею 26000 га, яка з’єднується з Чорним морем через Дніпровсько-Бузький лиман та розташоване на території Олешківського та Голопристанського районів Херсонської області. Дельта представлена великою кількістю річкових рукавів, боліт, заплавних лісів, піщаних кучугур та комплексів озер. Вона відрізняється унікальним біорізноманіттям та є оселищем рідкісних тварин (близько 70 видів), зростання рідкісних рослин і грибів (близько 30 видів) та локалізації типових і рідкісних рослинних комплексів (близько 19).
А також, частково затопленим буде територія національного природного парку «Нижньодніпровський», який розташований на території Бериславського, Білозерського, Голопристанського та Олешківського районів, міст Херсон та Нової Каховки. Тут збереглися типові та рідкісні угруповання заплавних лісів, боліт, лук, піщаних степів, степових схилів Дніпра та балок, відслонень гірських порід, в тому числі 12 рідкісних типів рослинності, які включені до Зеленої книги України. У біогеоценозах – 71 вид тварин, 32 види рослин, що включені до Світового Червоного списку МСОП, до Європейського Червоного списку, до Червоної книги України, до Червоного списку Херсонської області. російські окупанти за час окупації нищили унікальну флору і фауну національного природного парку «Нижньодніпровський», так у березні 2023 року на території природнього парку виникло декілька пожеж у плавнях.
Внаслідок затоплення значних площ ймовірне забруднення водних потоків сміттям та різними хімічними речовинами, зокрема пестицидами, які будуть переміщені до Дніпровсько-Бузького лиману, а потім відповідно до Чорного та Середземного морів!
На порятунок тварин виїхали волонтери з різних куточків України, та, ризикуючи життям, під обстрілами вивозять тварин з затоплених територій.