Тварини, яких люди вживають в їжу, страждають від жахливих умов утримання та жорстокого вбивства, які є неодмінною частиною промислового фермерства.
Промислове тваринництво спричиняє знищення природних середовищ, вирубування лісів та забруднення водних ресурсів.
Як зазначає сайт veganexpress найжорстокіша галузь промисловості намагається приховати жахливі умови утримання тварин та знущання, які відбуваються на фермах. Однак в Інтернеті є багато відео як вбивають корів на мʼясо, негуманно з ними поводяться в загонах і в яких жахливих умовах їх вирощують та утримують.
Поросятам обрізають хвости, виривають ікла та каструють їх без знеболювального чи анестезії. На фермах тварини переживають сильний стрес і часто шкодять собі та одна одній. Такі жахливі процедури — стандартна практика задля контролю розмноження і зменшення випадків канібалізму.
Деяких тварин примусово годують жирною та шкідливою їжею задля збільшення маси тіла. В одному з досліджень було доведено, що гуси та качки, яких вирощують для фуа-гри, сильно страждають під час «вигодовування», отримуючи багато фізичних і психологічних травм. Тому наша Асоціація стала співавтором законопроекту про заборону вирощування качок та гусок для фуа-гри, який було прийнято в 2021 році.
Курчатам обрізають дзьоби розпеченим металевим ножем без анестезії. Оскільки птахи ростуть в тісних клітках, де не можуть навіть розправити крила, вони стають агресивними й часто атакують інших курей. Саме тому на птахофермах дуже розповсюджений канібалізм. Більше про жорстокість яєчної індустрії можна дізнатися у статті за посиланням.
Деякі тварини дихають свіжим повітрям лише тоді, коли їдуть на бійню. За даними FAО (Продовольча та сільськогосподарська організація ООН) впродовж 2018 року було вбито понад 80 млрд сільськогосподарських тварин заради мʼяса, 69 млрд з них — кури. Не краща ситуація й у морському світі. Згідно з дослідженням щороку з океанів виловлюють близько 150 млн тонн морепродуктів. Це, як мінімум, 970 млрд тварин. В рибальські сітки часто потрапляють і дельфіни, черепахи, акули, які в результаті травмуються і помирають. Якщо ми не перестанемо вживати рибу, то через 30 років в океанах її може взагалі не залишитися.