«Примусове вигодовування, відоме як гаваж, викликає низку захворювань», — повідомив LIVEKINDLY Кріс Дероз, засновник некомерційної організації Last Chance for Animals, що бореться за права тварин. Він сказав: «Ці травми включають синці, перфорацію стравоходу, крововилив і запалення шиї в результаті повторюваного введення трубки в горло; асфіксію, викликану неправильним впиханням їжі у трахею; болі в животі, оскільки печінка займає такий простір, який не відповідає її природному розміру». Дероуз додав, що поранення стравоходу можуть призвести до занесення інфекції. Інші хвороби й травми, які можуть стати результатом примусового вигодовування, включають ліпідоз печінки та недоїдання (брак поживних речовин, викликаний неправильним харчуванням).
Через пов’язану із цим жорстокість, виробництво фуа-гра заборонене у декількох країнах. Серед них Італія, Німеччина, Данія і Норвегія. У 2012 році набрала чинності заборона продажу фуа-гра у штаті Каліфорнія. Виробники не зі штату намагались оголосити заборону незаконною, але каліфорнійським суддею було визнано цю заборону конституційною.
В Україні виробництво фуа-гра було заборонене Законом № 1684-IX від 15.07.2021, співавтором якого є Асоціація зоозахисних організацій України.