Миколаївська міськрада збирається знищити 5 тисяч безпритульних котів і собак

Друк

Лідери українських зоозахисних організацій України, волонтери, громадяни України звернулись до мера міста Миколаїв не допустити масових страт тварин.

За ініціативою виконавчого комітету Миколаївської міської ради (далі – ММР), на найближчу сесію виносяться пропозиції щодо змін до «Програми поводження з собаками та котами на території міста Миколаєва на 2013 –2017 рр.». Проектом рішення пропонується застосування масової евтаназії вуличних тварин у зв’язку з неблагополучною епізоотичною ситуацією.

«Дуже дивно виглядає цей проект рішення, який вносить суттєві зміни в цю «Програму», – каже Віктор Копач, експерт Animal-id info UA. – Масова евтаназія безпритульних тварин у Миколаєві повністю перекреслює всі наші зусилля, які були націлені на гуманне вирішення проблеми регулювання чисельності вуличних тварин. За півроку до закінчення Програми метод Відлов-Стерилізація-Повернення можуть замінити на діаметрально протилежний – масові страти тварин, незважаючи на те, що «Програма» дає позитивні результати».

За останніми даними з підрахунку тварин у м. Миколаєві, які двічі проводили фахівці з Animal-id info UA, у 2017 році у місті нарахували 4900 безпритульних тварин. У 2016 році кількість тварин була значно вищою – 7400 особин.

 

 «Евтаназія як метод регулювання чисельності бездоглядних тварин в Україні може бути застосована лише у вигляді виключення, і лише у випадку неможливості впровадження методів біостерилізації (якщо, наприклад, не було б ветеринарних клінік чи спеціалістів, які можуть її провести) – підкреслює Марина Суркова, віце-Президент Асоціації зоозахисних організацій України. – В Законі України «Про захист тварин від жорстокого поводження» про це чітко сказано. Тому, незважаючи на мотивацію Миколаївської міської ради щодо «складної епізоотичної ситуації» (доречі не підтвердженої відповідними фахівцями та документами), ми б хотіли почути переконливі докази того, чому до цього часу біостерилізація тварин була впроваджена і реалізація «Програми» гуманними методами діяла, аж раптом це стало неможливим».

Згідно статті 16 ЗУ «Про захист тварин від жорстоко поводження», «регулювання чисельності диких тварин і тварин, що не утримуються людиною, але перебувають в умовах, повністю або частково створюваних діяльністю людини, здійснюється методами біостерилізації або біологічно обґрунтованими методами, а в разі неможливості їх застосування - методами евтаназії».

«Масова евтаназія тварин є частиною ганебного зоореалістичного руху, який є небезпечним та руйнівним для суспільства, – каже Наталія Вишневська, координатор зоозахисного напрямку Національного екологічного центру України. – Адже пропаганда та впровадження знецінення життя та вбивства не може бути цивілізаційним вибором України».

Прикладом ефективного використання гуманних методів регулювання чисельності вуличних тварин є львівський, житомирський, черкаський, київський, дніпровський, чорнобильський досвід. Так впровадження масової біостерилізації безпритульних тварин у м. Львів, обов’язкової реєстрації та щеплення тварин у яких є власники, інформаційні кампанії місцевого комунального підприємства, впровадження гуманної освіти у львівських школах, застосування фахових методик підрахунку кількості безпритульних тварин, співпраця з місцевими підприємцями, створення інституту опікунів тварин, і нарешті відкриття центру Адопції дали вагомі результати щодо зменшення чисельності безпритульних тварин у місті.

Лідери українських зоозахисних організацій України, волонтери, громадяни України звернулись до мера міста Миколаїв не допустити масових страт тварин.

Масова евтаназія тварин як метод регулювання бездоглядних тварин заборонена на національному рівні в Польщі, Німеччині, Австрії, Португалії, Італії, Греції, Норвегії.

Корисні посилання:

Проект рішення Миколаївської міської ради – https://mkrada.gov.ua/content/proekti-rishen-vikonkomu.html

Підрахунок вуличних тварин у м. Миколаєві – https://www.facebook.com/animal.id.info/posts/1939475663001699

Стаття в газеті «День» «Убити щоб не мучився? Або гуманізм по-мальтузіанськи» – https://day.kyiv.ua/…/ubiti-shchob-ne-muchivsya-abo-gumaniz…

Дані про діяльність ЛКП «Лев» – http://city-adm.lviv.ua/…/241540-na-pochatok-serpnya-u-l-vo…

Відкрите звернення лідерів українських громадських зоозахисних організацій – https://docs.google.com/…/1Hd1JDuz4-Pg1q7WmjXCrjSl0jn4…/edit

Коментарі:

Віктор Копач, президент громадської організації “Міжнародні системи реєстрації” (Animal-id.info UA)
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Марина Суркова, віце-Президент «Асоціації зоозахисних організацій України»
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Наталія Вишневська, координатор зоозахисного напрямку НЕЦУ
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.