Звіт віце-президента АЗОУ Марини Суркової щодо інспектування Луцького КП “Ласка"

Друк

Я приїхала до Луцька 11 травня з метою проінспектувати КП "Ласка", а 12 травня взяти участь в засіданні круглого столу в Луцькій міськраді і розібратися в конфліктах, які постійно виникають навколо "Ласки".

Отже, 11 травня о 14.45 я, разом з луцькими волонтерами, від яких на моє ім'я надійшли скарги щодо діяльності КП "Ласка" та Новарчук Б.Б., приїхала до КП "Ласка". Без попередження.

Те, що я там побачила вжахнуло мене та викликало величезне обурення.

 

 

Мене дуже здивувало дивне оголошення, яке висіло на воротах: відвідування КП "Ласка" дозволено тільки з 15 до 16 год. І виключно з дозволу директора. Перебування на території КП обмежена. Одночасно може знаходиться не більше 2 відвідувачів (що це за правила ???)

 

 

 

Волонтери розповіли, що всім бажаючим потрапити на територію КП пропонують пройти тест на адекватність і задають дивні неадекватні питання.

Ворота і двері КП "Ласка" були закриті. На паркані висів аркуш паперу з роздрукованим телефоном. Я зателефонувала за вказаним в цьому оголошенні номером, трубку взяв чоловік. Я представилася, і сказала, що хочу подивитися на умови утримання тварин в КП. Також попросила його зв'язатися з Богданою Новарчук і попросити, щоб вона приїхала на підприємство.

Хочу відзначити одну важливу деталь: офіс, в якому сидить Богдана Новарчук знаходиться окремо від КП, де утримуються тварини. Новарчук Б. на підприємстві буває рідко, тому тут відсутній постійний контроль за територією, співробітниками і тваринами.

На території підприємства нас зустріли 5 чи 6 агресивно налаштованих чоловіків, деякі з них були в стані алкогольного сп'яніння. Вони стали кричати на нас, виганяти з території і намагалися відібрати у нас телефони.

Один з них - Сидорук Іван Миколайович, кинувся забирати телефон у мене, інший намагався відібрати телефони у волонтерів Ірини та Едуарда (він є неповнолітнім), які спробували зняти агресивних чоловіків на відео.

Ми викликали поліцію і склали першу заяву за фактом нападу співробітників КП на нас.

Поки чекали приїзду поліції - я і луцькі волонтери пішли оглянути вольєри. Двоє з присутніх волонтерів були тут з перевіркою 24 квітня і з жахом помітили, що за цей час всі собаки помінялися і тих, що були в КП в квітні вже немає.

 

Умови утримання тварин не відповідають санітарно-ветеринарним нормам! 

Вольєри були в жахливому стані: старезні дошки наскрізь просякли фекаліями і сечею і не піддаються жодній дезінфекції.

В одному з вольєром на землі лежать старі плити з вибоїнами, в які стікає сеча, і собаки бігають за своїми екскрементів.

 

 

Сток для фекалій відсутня і екскременти з вольєрів стікають прямо в грунт, забруднюють землю в вольєрах і підземні води.

Миски для їжі та води були дуже брудними, видно, що їх ніколи не мили.

У деяких вольєрах не було води, а там, де вона була, мала мутний зеленуватий вигляд.

 

 

 

Замість їжі в мисках була налита якась рідина брудно-коричневого кольору, схожого на розведені фекалії.

У ній не було видно навіть слідів каші, м'яса або хліба.

В одному з вольєрів я побачила повну миску несвіжої коричневої каші, в якій були гострі кістки (близько 4-5 см).

 

 

Очевидно, що це вариво собаки категорично відмовилися їсти.

Сітка-рабиця, якої обтягнуті вольєри, вимазана налиплим жиром і обліплена шерстю тварин - видно, що з моменту будівництва сітки не мили, не кажучи вже про дезінфекцію.

 

 

Продезінфікувати вольєри, які знаходяться на території "Ласки", не представляється можливим навіть при великому бажанні.

Вольєри побудовані без дотримання санітарних і ветеринарних норм.

За 5 років керівництва Новарчук Б. не змогла організувати нормальні умови для утримання тварин - це говорить про те, що вона не тільки не піклувалася про тварин, але і не може контролювати роботу свого колективу і організувати прийом, зміст, облік і прилаштування тварин, тому не може бути керівником цього підприємства. Її близько не можна підпускати до тварин.

 На території КП "Ласка" повна антисанітарія.

Я не побачила на території КП "Ласка" жодного дезінфекційного бар'єру або дезковрика (!) Тобто автомобілі і люди переносять на колесах і ногах весь спектр вірусних і зооантропонозних хвороб, який накопичився в КП з дня заселення цієї території тваринами ...

 

Комерційний вилов собак по областям. 

Не вирішивши проблему з безпритульнимі тваринами в Луцьку, Новарчук Б. зайнялася комерційним виловом тварин по іншим областям України заради отримання прибутку. Вона відловлює і привозить в КП "Ласка" собак з різних населених пунктів країни, що є порушенням, так як перед транспортуванням в інше місто тварини повинні бути оглянуті ветлікарем та вакциновані. Заборонено перевозити по Україні тварин без вакцинації від сказу, без довідки (форма №1) , без обробки від паразитів і без карантину, який вони повинні пройти на місці вилову.

Відсутність карантину для відловлених в інших містах тварин призводить до того, що до Луцька завозяться вірусні і зооантропонозні інфекції з усіх областей України, а відсутність вакцинації від сказу та вірусних захворювань у виловлених собак, і їх групове утримання на території КП "Ласка" - це постійний ризик спалаху сказу і вірусних захворювань в КП, від яких за словами волонтерів гине в "Ласці" багато тварин. Кожна наступна собака, яка потрапляє в вольєр, забруднений фекаліями попередніх хворих собак, відразу ж заражається усіма можливими захворюваннями, які накопичилися в вольєрах КП "Ласка".

 

А ось фото умивальника (він на території єдиний), і саме в ньому ветеринарний лікар миє руки перед операцією.

 

 

Цікаво: хірургічні інструменти вони як і раніше миють в тазику на землі серед недопалків, чи в цьому умивальнику?

Біля вольєрів ми побачили брикет яловичих кишок, упакованих в синій поліетилен. І тут я зрозуміла чому жижа в мисках у собак мала коричневий колір. Їм варили ці погано помиті кишки...

 

 

 

При цьому брикет з кишками лежав на стільки близько до вольєра, що голодні собаки кігтями намагалися затягнути його через сітку в вольєр. Але через рабицю затягували собі тільки шматочки поліетилену, який жували від голоду …

 

 

 

За правилами всі вольєри повинні бути пронумеровані і до кожного прикріплюються листи в непромокальних файлах з інформацією про кожну тварину. На кожну тварину повинна бути заведена індивідуальна картка, в якій вказуються всі дані про них, де вказується вид тварини, дата і адреса надходження, стать, забарвлення, вага, вік, особливі прикмети, інформація про стерилізацію, а також записуються всі проведені ветеринарні обробки від бліх / глистів, дата вакцинації.

(Можливо облік ведеться так: в п'ятому крайньому праворуч вольєрі з семи, які знаходяться зліва від ангара сидять шість собак ..., або в сьомому крайньому зліва вольєрі, який розташований з правого боку позаду ангара сидять вісім собак .... і т . Д.).

 

Директор КП "Ласка" намагалася вигнати мене - віце-президента Асоціації зоозахисних організацій України, а також волонтерів Луцька з території КП.

Невдовзі приїхала Дана Новарчук, яку викликали співробітники КП. Я з волонтерами підійшла до Дани і перше, що вона сказала: "Покиньте теріторію".

Уражена побаченою антисанітарією, я спробувала поставити питання про дезінфекцію, про те, як ведеться облік тварин в КП, просила показати документи (індивідуальні картки на кожну тварину, акти вилову, акти прийому тварин від людей і передачі їх новим власникам), а також запитала, чому КП "Ласка" відловлює тварин по іншим областям, якщо не вирішена проблема безпритульних тварин в Луцьку і кількість місць в луцькому КП обмежена, до того ж умови утримання дуже далекі від санітарно-ветеринарних норм.

На питання директор КП не відповідала, а постійно повторювала одну фразу: "Покиньте теріторію."

Пані Дана, мабуть, забулася... КП “Ласка” не її приватна територія, а комунальне підприємство.

Відео за посиланням

Коли приїхали поліцейські, Дана сказала, щоб вони вивели нас за територію.

На що поліцейські відповіли, що це комунальне підприємство і громадяни мають право тут знаходиться в робочий час, тому вони не мають правової можливості просто так вигнати людей. Тоді Новарчук почала обдзвонювати знайомих чиновників і депутатів та вимагати, щоб вони чинили тиск на поліцейських через їх начальство з метою виставити нас з КП.

Зникнення собак.

До нас неодноразово надходили скарги від зоозахисників з інших міст, де Новарчук проводила комерційний вилов собак. Волонтери скаржилися, що не знаходять своїх собак на території "Ласки", а Богдана пояснювала їх відсутність супер швидким прилаштуванням в сім'ї і заперечувала евтаназію. При цьому вона відмовлялася надати волонтерам інформацію про нове місце проживання прилаштованих собак.

 Волонтери звинувачують Новарчук в масовій евтаназії відловлених собак.

Одна з жінок-волонтерів сказала, що хоче перерахувати собак. Минулого разу, коли вони тут були 24 квітня, у вольєрах знаходилося більше 200 собак. 

Дана стала всіляко перешкоджати в підрахунку собак - перекрила своїм тілом вхід в хвіртку і викликала охоронця. Він спробував схопити мене за руку, але побачивши поліцейського, відпустив руку. Я сказала, що він порушує конституційні права на вільне пересування людей.

Нам все-таки вдалося порахувати собак: 12 травня на території КП перебувало всього 152 собаки. Де решта??? 

 

Карантин та ізолятор.

Карантин і ізолятор нам категорично відмовилися показувати.

Вони були замкнені на великі комірні замки і туди нам не вдалося потрапити. Вікна і вентиляція в карантині і в ізоляторі відсутні.

24 числа волонтери проникли в карантин і були вражені і були вражені тим, що побачили там.  Відео за посиланнями:

https://www.facebook.com/groups/409585149433934/permalink/437827336609715/

https://www.facebook.com/groups/409585149433934/permalink/437836016608847/

 

Ставлення до тварин. 

На території КП побудовані всього 2 вольєра для кішок, в кожному знаходилися від 10 до 15 кішок.

Підходити близько до вольєрів Богдана не дозволяла, пояснивши це тим, що в одному з них знаходяться лишайні кішки.

 У другому вольєрі серед здорових кішок були дві хворі - в однієї був відірваний хвіст і рана не була оброблена, а у другій кішки були клінічні ознаки вірусного захворювання і видно було, що кішка хворіє давно і стан її дуже важкий. 

 

 

Вид вмираючої кішки дуже стурбував мене і волонтерів, тому ми звернулися до ветлікаря КП "Ласка" з проханням оглянути хвору кішку і надати їй допомогу. Але директор КП не дозволила йому цього зробити і наказала "займатися своїми справами", а нам повторила черговий раз вимогу залишити територію КП. Я зазначила, що в прямі обов'язки ветлікаря КП входить надання допомоги тваринам, які перебувають на території підприємства.

Ветлікар повернувся до порожньої операційної. 

Наша наполегливість змусила, все-таки, "айболита" зайти у вольєр до кішок і забрати хвору тварину. Ветлікар поніс кішку в операційну - я пішла за ним, і побачила, що він не оглянувши кішку і навіть не помірявши їй температуру - засунув хвору кішку в пластиковий кошик, перев'язав мотузкою і поставив на підлогу біля столу під відкритим вікном. Просто прибравши тварину з оей волонтерів.

 

 

 

Шокована усім побаченим в жорстокому концтаборі з оманливою назвою "Ласка", я зателефонувала одному з членів АЗОУ - голові ужгородської зоозахисної організації "Зоошанс" Марії Труновій, яка запропонувала мені відвідати КП "Ласка" з інспекцією для того, щоб розсіяти або підтвердити всю негативну інформацію і розповіла їй про ситуацію.

Також я подзвонила президенту АЗОУ Серпінській Асі Вільгельмівні і описала ситуацію з хворою кішкою, яка вмирає тут без ветеринарної допомоги. Ася Вільгельмівна від свого імені попросила Дану віддати волонтерам цю кішку для надання їй кваліфікованої ветеринарної допомоги, а потім переправити її в Гостомельський притулок, яким вона завідує. Дана відмовила президенту АЗОУ.

Через відкрите вікно операційної було чутно слабке нявкання. Волонтери сказали, що тепер кішку точно присплять.

Я - віце-президент Асоціації зоозахисних організацій України стояла перед директором КП “Ласка” і виклянчувала хвору тварину, так як насильно забрати кішку я не могла.

Врешті волонтерам вдалося забрати хвору кішку, яку відразу ж повезли в клініку, де їй поставили діагноз каліцивіроз в запущеній стадії і поклали під крапельницю. Судячи зі стану тварини, вона досить тривалий час нічого не їла і не пила, тому що тест показав сильне зневоднення, а температура тіла була 35,5 * (при нормі 38-39 *).

 

 

 

На третю добу лікування кішечка померла бо ветлікар КП не надав їй допомогу вчасно, а в руки волонтерів вона потрапила занадто пізно.

 

Круглий стіл в Луцькій міській раді 12 травня 2017 року

12 травня в Луцькій міській раді відбувся круглий стіл, на якому обговорили роботу КП "Ласка" та діяльність директора цього підприємства Новарчук Б.Б.

http://lutsk.rayon.in.ua/news/30205-sluzhbove-rozsliduvannia-ta-mozhliva-vidstavka-kerivnika-u-miskradi-obgovorili-robotu-kp-laska

 

 

Після звіту Новарчук Б.Б. (яка розповідала про стажування ветлікаря в Грузії, а також про плани побудувати притулок за ...надцять мільйонів гривень - і ні слова про лікування, стерилізацію, реєстрацію або прилаштування тварин), почалося активне обговорення незадовільної роботи директора КП "Ласка".

Попередньо обговоривши з президентом АЗОУ Серпинською А.В., а також з деякими членами правління ситуацію, що склалася, ми всі зійшлися на думці про виключення Новарчук Б.Б. та ГО "Волинської товариство захисту тварин", яке вона очолює, зі складу АЗОУ. Про що я зробила заяву 12 травня:

ЧИТАТИ ЩЕ: Асоціація зоозахисників виключить зі спілки директора "Ласки" 

Волонтери та активісти по черзі висловлювали скарги про діяльність комунального підприємства. Однією з основних проблемних моментів була антисанітарія на підприємстві та відсутність обліку тварин, яких виловлюють, а також тих, які віддають людям. Одним з моментів, який обурив всіх, були розповіді про те, що в деяких ситуаціях їх без будь-якого акту прийому-передачі взагалі видавав сторож притулку. Були також претензії в тому, що тварини, яких забирали з КП "Ласка" незабаром вмирали у нових господарів (будучи зараженими в КП вірусами), і що найгірше заражали домашніх тварин в будинку або квартирі, і всі тварини в результаті вмирали.

Ще одним з найбільш обговорюваних питань була фінансова непрозорість комунального підприємства. Люди вимагали звітності за виділені на КП кошти і їх порівняння з фактичною діяльністю «Ласки». Також їх цікавило, за які гроші Богдана Новарчук їздила в Анталію (Туреччина) і недавно придбала квартиру. Директор КП розповіла, що у відрядження літала за бюджетні кошти, а за зароблені підприємством. Житло ж, за її словами, придбала за особисті заощадження з продажу дорогоцінних металів.

Депутат міськради Павло Данильчук поставив Дані Новарчук вимога підготувати детальний звіт про використання коштів підприємством, адже на КП виділяють кошти щорічно. Також він погодився з тим, що потрібно провести службову перевірку її діяльності. Нарешті Данильчук зазначив, що нинішня ситуація аж ніяк не сприяє нормальній роботі КП «Ласка», тому запропонував директору самої піти у відставку, чим зірвав в залі оплески активістів.

«Ви розумієте, що за 4 роки притулок довели до жахливого стану - тварини від цього страждають, а Дана Новарчук їздить у службові відрядження за бюджетні кошти. Скільки вона буде брехати і вводити громадськість в оману », - заявила волонтер Інна Хомицький перед початком круглого столу.

Зате Дана Новарчук на круглий стіл прийшла з усією командою захисників «Ласка» в складі 2 чоловік, і навіть озброїлася неповнолітніми хлопчиками, які замість того, щоб бути на уроках або заняттях в училищі, прийшли з плакатами на захист керівниці комунального підприємства.

 

 

Депутат Борис Смаль висловив обурення з приводу маніпуляції і використання дітей в таких цілях.

«Після закінчення круглого столу прошу надати інформацію, де навчаються діти, і звернутися до директорів навчальних закладів», - зазначив депутат.

На що присутні активісти відзначили, що через таке зловживання службовим становищем прихильниць Дани Новарчук і самої керівниці можуть постраждати діти, які отримали «команду» і не розуміють, з якою метою їх використовують.

Зрештою, Костянтин Петрочук пообіцяв протягом тижня провести службове розслідування про діяльність Богдани Новарчук. Також він попросив людей по можливості надати йому додаткові факти, які свідчать про невідповідність директора КП «Ласка» займаної посади. Разом з тим, до понеділка Новарчук повинна сповістити про рішення, прийняте щодо сумісництва діяльності в КП «Ласка» і ГО «Волинське товариство захисту тварин», що, на думку чиновника, є неприпустимим.

Після цього заступник міського голови запропонував перенести офіс і бухгалтерію КП «Ласка» з Департаменту ЖКГ до самого притулку. А про результати розслідування пообіцяв інформувати, як тільки воно завершиться, запевнивши, що в разі порушень міська рада розірве контракт з Новарчук.

https://ar.volyn.ua/2017/05/12/lutsk-u-skandali-navkolo-zvilnennya-dyrektorky-kp-laska-zapahlo-kryminalom/

Наступного понеділка Богдана Новарчук сказала, що вже не обіймає посаду голови громадської організації, віддавши перевагу посаді директорки комунального підприємства

https://www.volynnews.com/ua/news/all/kerivnyk-kp-laska-ne-zmohla-predstavyty-finansovyy-zvit/