У Дрогобичі розпочали кампанію стерилізації та вакцинації безпритульних собак

Друк

У четвер, 27 квітня, у Дрогобицькій Ратуші відбулося підписання Меморандуму про співробітництво між Дрогобицькою міською радою та ТОВ «Чотири Лапи Україна», в особі міського голови Дрогобича Тараса Кучми та директора товариства Олександрою Лісчишиною.

Цю подію висвітлили на сайті Дрогобицької міської ради.

Також було підписано Меморандум НГО «Міжнародні системи реєстрації», яку представляли Віктор Копач, Василь Дуб та Марта Копач. Участь у підписанні Меморандумів також взяла Наталя Чернюк — представник ГО «Спільна Поміч».

Згідно підписаних Меморандумів представники організацій уже розпочали проведення:
– ідентифікації тварин у Дрогобичі
– моніторингу та обліку кількості тварин у місті
– зменшення кількості безпритульних тварин та тварин, що загубилися
– підтримки громадських ініціатив щодо захисту тварин
– контролю за здійсненням вакцинації тварин (зокрема, від сказу)
– покращення санітарно-епідеміологічної ситуації в місті
– та інші заходи спрямовані на підтримку та розвиток комфортного співіснування тварин та мешканців у м. Дрогобич.

 

 

За словами Олександри Лісчишиної, уже декілька днів у Дрогобичі працюють ветеринарні лікарі, професійні ловці та кінолог, які займаються відловом безпритульних собак, стерилізацію, вакцинацією проти сказу, ідентифікацією вушною номерною біркою та реєстрацією собак в міжнародній базі animal-id.info. Після цього собак пропонують охочим завести собі домашнього улюбленця, або ж доставляють на те місце, де їх було знайдено. Станом на момент підписання у Дрогобичі було відловлено, простерилізовано та вакциновано 28 собак.

З метою виховання відповідального ставлення до тварин серед дітей у п’ятницю, 28 квітня, представники громадських організацій провели тематичні уроки у ЗОШ №1.

Підписуючи Меморандуми міський голова Дрогобича Тарас Кучма зазначив, що закордоном мати домашню тварину — велика відповідальність і обов’язок, однак в Україні до цього ще не дійшли. А таке ставлення породжує низку проблем, в тому числі й безпритульність собак, які стають потенційною загрозою для здоров’я та життя людей, зокрема дітей. Так звану програму дій щодо стерилізації та вакцинації безпритульних собак у Дрогобичі Тарас Кучма охарактеризував, як добрий початок спрямований на вирішення проблеми, яка є однією з основних проблем міста.

Джерело: http://drohobych-rada.gov.ua