Чому зникли ведмеді "Енейко"

Друк

Асоціація зоозахисних організацій України з 2011 року веде боротьбу проти використання ведмедів  бурих на контрольно-випробувальних станціях УТМР. Одна  з таких незареєстрованих станцій  «Енейко» знаходиться  в Дрогобицькому районі   Львівської області, де знаходиться розплідник лайок  та використовують  ведмедів для натаскування собаками.На протязі 4 років  шість разів АЗОУ зверталася до Державної екологічної інспекції у Львівській області з вимогою провести перевірку умов утримання ведмедів, документів на тварин та вилучити їх у власника з майбутнім утриманням в реабілітаційному центрі «Синевір», однак все було безрезультатно.  Асоціація зоозахисних організацій України вважає, що представники екоінспекції порушили вимоги законодавства та покривали бізнес власника тварин, який заробляв на розмноженні ведмедів з метою продажу та використання для натаскування мисливськими собаками.\

А саме, в акті перевірки від 07.07. 2011 р. №148 встановлено наявність одного ведмедя. Документи, підтверджуючі легальність набуття червонокнижної тварини навіть не вимагалися. Дозвіл на утримання відсутній. Але  в акті написано, що «не заперечується проти використання ведмедя для натаскування собаками...». Як наслідок-суд призначив невеликий штраф власнику тварини.

В акті №06-185 від 11.01.2013 р. вже вказано 3 ведмедя , до перевірки не представлено жодного документа на тварин. В порушення чинного законодавства документ про легальність набуття червонокнижних тварин навіть не вимагався. Як наслідок-знов штраф на власника та відсутність конфіскації.

 В акті 1562  /05/1326 від 3.08.2013   встановлено наявність вже 2 особин ведмедя. Тут вже несподівано з’являється накладна на придбання 2 особин ведмедів від 1 жовтня 2009 р. в   гр.ХХХХХ . Та встановлено факт продажу ведмежат одного в І-Франківський УТМР  30.06.2012 р. та другого 31.07.2013 р. в КП «Парк культури та відпочинку ім.900-річчя Луцька». Обидва документа не відповідають вимогам чинного законодавства. А саме, на них нема ні підпису, ні печатки установи –покупця. На наш інформаційний запит в міськраду м.Луцьк була отримана відповідь 23.12.2013 р.№1-5/214 що «не було ніякого придбання ведмедя в 2013 році». Згідно постанови суду від 13 вересня 2013 р. на власника знов накладений штраф, так як «протоколом  перевірки встановлено лише дані щодо наявності правопорушень згідно ч.3 ст.88-1  КпАП України.», хоча в листі на адресу АЗОУ екоінспкція написала, що наполягає на вилученні  ведмедів та передачі в «Синевір». Але протокол складений  інспектором так, щоб вилучення не було та були додані накладні, які не відповідають жодним нормам чинного законодавства. Відповіді на адресу АЗОУ підписані чинним заступником голови Державної екологічної інспекції у Львівській області Стрищаком В.І.

28.06.2014 року за заявою Асоціації зоозахисних організацій України  Дрогобицьким МВ ГУМВС було відкрито кримінальне провадження за ст.299 КК України.  Ми знову звернулися до Державної екологічної інспекції у Львівській області з проханням перевірити умови утримання ведмедів в розпліднику лайок «Енейко» та вказали на факт підробки документів власником тварин при реалізації ведмедів. Тільки після цього еколінспекція відкрила кримінальне провадження проти власника за порушення, які сама і дозволила створити. Однак , замість того, щоб виконати вимоги законодавства України щодо захисту тварин від жорстокого поводження , порушення правил придбання та збуту червонокнижних тварин нам надали черговий «документ»-акт обміну ведмедів від 25.08.2013 р. між власником тварин та ДП «Дирекція пересувних циркових колективів України». Документ виконаний на фірмовому бланку організації, але підписаний не посадовою особою-директором, а невідомою особою, яка не мала права вчиняти ці дії, а екологічна інспекція не мала права долучати до акту неналежним чином оформлений документ та повинна була вимагати від суду штраф з конфіскацією тварин. В акті обміну  написано, що провівся обмін 2ведмедів бурих карпатських на 2 ведмедів бурих камчатських. Але згідно ЗУ «Про Червону Книгу України»  всі ведмеді бурі відносяться до червонокнижних . На наш запит до  ДП «Дирекції пересувних циркових колективів України» була отримана відповідь №20-8 від 21.08.2014 що «ніякого обміну ведмедями не було».  Тобто, знову в порушення законодавства  ведмеді не були вилучені від власника та доданий до акту фальшивий документ..

По скарзі АЗОУ в жовтні 2014 року була організована комплексна перевірка роботи Державної екологічної інспекції у Львівській області. При перевірці порушення  не були  зафіксовані   та  не вжиті заходи щодо їх усунення.   

В березні 2015 на територію розплідника лойок «Енейко» зайшли журналісти ТВ «ЗІК» з програмою «Інсайдери» та засняли 3 ведмедів, які утримувалися в маленьких клітках. Власник розповідав, що він їх розмножує, продає, та натаскує  своїх собак.

На вимогу зоозахисників 16 квітня 2015 року відбулася перевірка умов утримання ведмедів за участю громадськості. Але жодного ведмедя на території не було. Зоозахисники побачили брудні, маленькі клітки з слідами перебування ведмедів та позаду кліток трос, до якого чіпляли ведмедів коли цькували собаками. Це було те, що всі роки покривала Державна екологічної інспекції у Львівській області. 30 квітня Дрогобицьке лісництво дало попередження про небезпеку відпочиваючих, так як в лісі з’явився ведмідь. Як нам розказали мешканці с. Брониці, власник   був попереджений про  перевірку  16 квітня  та переховав ведмедів в пересувних клітках під лісом, але один ведмідь при цьому втік. Склалася небезпечна ситуація в Дрогобицькому районі, були підняті всі служби на пошук ведмедя, який періодично з’являвся в різних районах та складав небезпеку людям.. Але відловити його не вдалося. На даний час про ведмедя-втікача нічого не чути, місцеперебування інших не встановлене. Власник розповідає, що ведмедів викрали, а в лісі гуляє дикий ведмідь.  

   Асоціація зоозахисних організацій України вважає,   що на протязі декількох років коїлося правопорушення, яке не було усунуто Державною екологічною інспекцією у Львівській області  та була створена небезпечна ситуація для людей,  червонокнижні тварини багато років потерпали від жорстокого поводження та тепер  зникли з вини посадових осіб, які не вжили заходів по усуненню правопорушення та конфіскацію червонокнижних тварин з перевезенням в безпечне місце

 

Ведмедиця Маша з Павлограда

Друк
Ведмедиця Маша з контрольно-випробувальної станції м.Павлоград Дніпропетровської обл. Машу утримували в невеликій клітці , де підлогою були металеві прути. Крім того, на неї тренували мисливських собак. Для цього ведмедя прив,язували ланцюгом  та спускали собак. Це коштувало 50 грн. за годину. За її судьбою слідкували всі небайдужі. Наразі вона в небезпеці та перебуває в реабілітаційному центрі в Житомирській області. По факту жорстокого поводження з тваринами  була відкрита кримінальна стправа за ст.299 УК України: жорстоке поводження з тваринами. Наразі  суд виніс свій вирок. Людина, яка спричиняла жорстокість по відношенню до ведмедиці  визнана винною на їй призначений штраф у 850 грн. Це мало? Так! Але це максимальний штраф за цей злочин.