У Первомайську Миколаївської області безкоштовно здійснюється стерилізація собак

Друк

Управлінням житлово-комунального господарства Первомайської міської ради в січні 2017 року укладено договір з Первомайською районною державною лікарнею ветеринарної медицини по стерилізації тварин.
Прогулюючись вулицями, йдучи на роботу, в школу або магазину дуже часто нашими супутниками стають бездомні собаки, які скупченнями живуть в мікрорайонах міста.
Безгоспні тварини в пошуках притулку, знаходять притулок в багатоквартирних житлових масивах, де серцеві мешканці підгодовують і турбуються про них. У той же час, інші жителі не бажають такого сусідства з чотириногими.
Доцільно зауважити, що бездомні тварини - це, перш за все, результат людської безвідповідальності. Деякі громадяни, з метою регулювання чисельності власних тварин, просто викидають собак на вулицю, привозять на смітник або в інше приміщення. Подібні вчинки і привели до ситуації, яка склалася.
Однак, поставлене питання наявності бездомних тварин досягло не тільки загальноміського, а й загальнодержавного проблемного значення.
Відповідно до Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» регулювання чисельності диких тварин і тварин, що не утримуються людиною, але перебувають в умовах, повністю або частково створюваних діяльністю людини, здійснюється методами біостерилізації.
Метод біостерелізаціі цілком можливо, біологічно обґрунтованим, а також загальноприйнятою практикою багатьох європейських країн (Франції, Німеччини, Австрії, Швеції, Люксембургу, Данії, Нідерландів, Бельгії, Швейцарії та інших), як і ряду українських міст. Метод біостерилізації є дієвим, фінансово виправданим, санітарно досконалим, екологічно практичним!
Практика вбивства тварин є ганебним явищем, недоречним в цивілізованому суспільстві.
На виконання зазначеного закону і з метою регулювання чисельності бродячих собак управлінням житлово-комунального господарства Первомайської міської ради укладено договір з Первомайської районної державної лікарнею ветеринарної медицини по стерилізації тварин.
Наголошуємо, що стерилізація собак здійснюється фахівцями ветеринарної клініки абсолютно безкоштовно!
Кожен житель може простерилізувати як домашнього улюбленця, так і безпритульну тварину. Подібні наміри вітаються оскільки дозволяють зберегти життя чотириногих, зменшити чисельність безпритульних собак і послабити їх агресивність. До того ж, під час стерилізації, проводиться профілактичне щеплення від сказу.

Джерело https://www.05161.com.ua/news/1509302