КП «ЛАСКА»: куди зникають тварини і гроші з луцького притулку

Друк

Прозорість роботи КП «Ласка» викликає чимало запитань від лучан. Керівник підприємства запевняє: у них собак доглядають та шукають їм родину. Натомість опоненти Дани Новарчук переконують: в роботі «Ласки» більше питань, аніж відповідей, та ще й маса порушень.

Здоров’я чотирилапих

На 31 березня директор КП «Ласка» Дана Новарчук зібрала круглий стіл, аби почути пропозиції від громадськості. Проте, разом із пропозиціями їй довелося відповідати на незручні питання, щоправда, на багато з них відповідей ніхто не отримав.

Відео круглого столу дивіться тут

Перше, що цікавило людей, які прийшли на зустріч, – стан здоров’я тварин. До прикладу, лучанка Інна Хоміцька розповідає, у січні вона взяла собаку з КП «Ласка» і досі не може її вичухати. Як з’ясувалося, у тварини – дирофляріоз (серцеві глисти). Собака досі у важкому стані. А тварину віддавали без жодних документів, без актів прийому-передачі, без медичних довідок.

Пізніше жінка взяла з «Ласки» кішку, яка вже не перший місяць там жила. Згодом виявилося, що пухнаста – кітна та ще й має глисти. Документів на тварину також, переконує вона, ніхто не видавав.

На це Дана Новарчук апелювала: всі тварини видаються лише згідно актів прийому-передачі. А ще, каже, тих, хто видає тварин без документів, – покарають.

 

Непокоїть лучан і те, що на території «Ласки» чимало інфекційних захворювань у тварин. До прикладу, кажуть, привозять туди маленьких цуценят, збирають їх разом, вони там інфікують один одного, а їх не вакцинують, і вони повільно помирають, «як у концтаборі».

Фінанси

Ще один бік питання – матеріальний. Зокрема, цікавило лучан, чи обліковуються благодійні кошти, благодійні внески, плата за стерилізацію.

Приміром, розповідають, що стерилізація коштує 290 гривень. Але куди йдуть ці гроші? Також жертвують благодійники і інші суми.

Натомість директор «Ласки» відповідала: вони працюють по перерахунку. Всі кошти надходять на рахунок ГО «Волинське товариство захисту тварин», яке не передає їм кошти, а привозить медикаменти чи інші товари. Звіт про використання цих коштів вона, каже, готова оприлюднити. Однак так ніхто і не почув, чи буде оприлюднений звіт про кошти, які надійшли, і як це буде зроблено. Тобто, у лучан є сумніви, що всі гроші, які надходять, використовуються для тварин.

 

Цікавило їх і те, скільки коштів надійшло від британського фонду Naturewatch і на що вони використовуються. Зокрема, кажуть лучани, на сайті фонду оприлюднена інформація, що за благодійні кошти обладнали ветеринарну клініку, де б безкоштовно мали стерилізувати тварин. Натомість на фото – фасад приватної клініки. А Дана Новарчук каже, що фонд дав гроші на обладнання для операційної, а не повноцінної клініки, та на морозильну камеру, і те, чим апелюють опоненти – просто неправильно перекладений текст.

Куди зникають тварини?

Під час обговорення важливим стало питання і про те, куди зникають тварини з КП «Ласка». Зокрема, каже та ж Інна Хомицька, 3 тижні тому в центральних районах міста відловили собак, з яких одну, без складання акту прийому-передачі, повернули під чесне слово волонтера, а решта особин зникли.

Куди зникли тварини так ніхто і не довідався. Може, каже керівник КП Ласки», їх прилаштували. Але, каже Інна Хомицька, в це віриться мало, бо, до прикладу, одна з тварин не підпускала до себе незнайомих людей, не була соціалізована, тож є сумніви, що таку тварину в такі короткі строки можна соціалізувати. Припускають, що прилаштували собаку «на той світ».

Щоправда, Дана Новарчук повідомила, що був випадок, коли серед відловлених тварин трапився «гарний чорний песик», якого забрали добрі люди того ж дня. Тобто, тварину навіть не перетримали на карантині, а тим паче, не простерилізували і не вакцинували.

Або ж тварин віддають на під опіку волонтерів. Та у Луцьку, відповідно до нової міської Програми щодо поводження з безпритульними тваринами, відловлених тварин утримують в притулку (якого насправді немає), або ж повертають назад у виключних випадках.

Багатьох з людей, які прийшли на зустріч, до слова, навіть на територію «Ласки», переконують вони, не пускають, а в соцмережах вони додані в «чорні списки».

Що у сухому залишку?

Така велика кількість запитань і сумнівів до роботи КП «Ласка» - привід для перевірок, переконаний депутат міськради Олександр Кравченко, який просить прискіпливо перевірити діяльність комунального підприємства, що й оголосив у своєму запиті на 21 черговій сесії.

 
 

Згідно з оприлюдненою інформацією, з бюджету Луцька в рамках програми «Охорона тваринного світу та регулювання чисельності безпритульних тварин» торік «Ласці» виділили дотацію в сумі 718,6 тисячі гривень. Решта доходів – 978,4 тисячі – власні надходження, у тому числі й безплатно надана допомога у вигляді бензину, ветеринарних медикаментів. За відлов безпритульних тварин у Луцьку підприємство отримало 439,3 тисячі гривень.

Зі згаданої суми доходу 1,687 мільйона, більшість коштів витратили. Зокрема, витрати торік склали 1,469 мільйона гривень. Прибуток комунального підприємства «Ласка» у 2016 році склав 227,6 тисячі гривень. Найбільше коштів пішло на виплату зарплати працівникам та нарахування у фонд оплати праці (616,7 тисячі гривень і 127,4 тисячі гривень відповідно). Також торік довелося витратити чимало коштів на паливно-мастильні матеріали (283,9 тисячі) та ветеринарні медикаменти (131,4 тисячі). Крім того, витрачали на підприємстві гроші на оплату за електроенергію, комунальні послуги, плату за землю, продукти харчування для тварин.

Натомість людей, які стежать за роботою «Ласки», дивує, чому волонтери купують чимало продуктів, медикаментів за свої кошти? А Дана Новарчук заявляє, що заправляє авто «за свої гроші»?

І насамкінець: під час емоційної перепалки були і гучні слова, і розмова на підвищених тонах. І лише одна людина – представниця ГО «Волинське товариство захисту тварин», модель з Рожища Катерина П’ятачук, як аргумент на захист діяльності КП «Ласка», дозволила собі непристойний жест на адресу опонентів.

Джерело: https://www.volynnews.com