За знущання над тваринами - до 8 років в'язниці: законопроект прийнято в першому читанні

Друк

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект №5119-1 про внесення змін у деякі законодавчі акти України (щодо впровадження гуманного ставлення до тварин)

За таке рішення проголосували 243 народних депутата.

Згідно з пояснювальною запискою, документ спрямований на посилення адміністративної та кримінальної відповідальності за жорстоке поводження з тваринами, їх мордування, а також нацькування тварин одна на одну, їх вбивства. Пропаганди цього негативного явища в суспільстві.

У тексті закону прописано, що жорстоке поводження з тваринами, їх мордування або вчинення інших дій, що призвели до їх мучення або каліцтва може спричинити штраф від 3400 до 8500 грн (раніше навіть тортури, які призвели до смерті тварини, передбачали штраф до 340 грн).

Крім того, знущання над тваринами, що відносяться до хребетних, вчинене із застосуванням жорстоких методів або з хуліганських мотивів, а також нацькування зазначених тварин одна на одну, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, можуть призвести до арешту на строк до 6 місяців або обмеження волі на строк до 3 років.

А якщо те ж саме зробили у присутності малолітнього, покарання передбачає обмеження або позбавлення волі від 3 до 5 років.

Знущання над тваринами, вчинені з особливою жорстокістю, або якщо вони призвели до каліцтва чи загибелі, або вчинені групою осіб, спричиняють позбавлення волі на термін від 5 до 8 років.

Джерело: http://objectiv.tv