Про нас

22 жовтня 2016 року в м.Київ пройшов черговий з'їзд АЗОУ.
Перед делегатами з'їзду виступив заступник директора зоопарку Сергій Харьков, який розповів про роль зоологічних парків для збереження зникаючих видів тварин, просвітницьку роботу та перспетиви розвитку Київського зоопарку.
Також перед делегатами та гостями з'їзду виступили представник фонду DogsTrust та "4 лапи-Україна".
За результатами голосування був обраний  Президент АЗОУ - Серпінська Ася Вільгельмівна
Члени Правління:
віце-президент Савченко Зоя (м.Харків)
Віце-президент Марина Суркова (м.Вовчанськ)
 
 
Копач Віктор (м.Дрогобич)
Сіпленко Олександр (м.Суми)
Жидкова Викторія (м.Доброполье)
Трунова Марія (м.Ужгород)
Новарчук Дана (м.Луцьк)
Терещенко Наталія (м.Біла Церква)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Фосфід цинку (потужна отрута невиборчої властивості, відноситься до речовин другого класу небезпеки) в Україні треба заборонити.

Детальніше: Заборона фосфіду цинку

Актуальні проекти

З'їзд АЗОУ - 2016р.

З'їзд АЗОУ - 2016р.

22 жовтня 2016 року в м.Київ пройшов черговий з'їзд АЗОУ. Чудове приміщення  було надано Київський зоологічний парк загальноде..

Детальніше

Поширення учбових матеріалів серед київських школярів

Поширення учбових матеріалів серед київських школярів

 

Детальніше

Заборона фосфіду цинку

Заборона фосфіду цинку

Фосфід цинку (потужна отрута невиборчої властивості, відноситься до речовин другого класу небезпеки) в Україні треба заборонити.

Детальніше

Розсилка

Підписка на:
Розсилка АЗОУ
Ім'я
e-mail
 

Новини

Президент підписав Закон щодо гуманного ставлення до тварин із зауваженнями та пропозиціями

Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження гуманного ставлення до тварин» та направив до Уряду пропозиції із удосконалення окремих положень законодавчих актів України з огляду на внесені цим Законом зміни.

В листі до Прем’єр-міністра України Президент зазначає, що «пропонованими Законом змінами до Кодексу України про адміністративні правопорушення розгляд справ про адміністративні правопорушення щодо жорстокого поводження з тваринами, відповідальність за які встановлена статтею 89 названого Кодексу, віднесено до компетенції як районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів, так і органів Національної поліції України».

Президент також зауважує, що згідно статті 2421 Кодексу України про адміністративні правопорушення розгляд справ про такі ж адміністративні правопорушення належить до компетенції центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.

Глава держави зазначає, що відсутність розмежування компетенції зазначених органів стосовно розгляду справ про адміністративні правопорушення щодо жорстокого поводження з тваринами на практиці може призвести до виникнення спорів між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції.

Детальніше...

В Харькове проходят рейды против "коробочников"

В Харькове прошло 3 рейда по борьбе с коробочниками.

Рейды организовывала общественная организация "Лига помощи животным" совместно с волонтёрами г.Харькова.

Видео по ссылке

Как нам известно такое негативное социальное явление, как "коробочники" (попрошайки и перекупщики) присуще всем большим городам Украины. Конечно же с ним нужно бороться, потому, что это бизнес на смертях животных, и этому явлению не место в цивилизованной стране.

К этой борьбе нужно подключать органы Национальной полиции и неравнодушных горожан.

Также важно проводить информационно-просветительскую работу с населением о пользе стерилизации. Потому что корень проблемы состоит в том, что люди сами приносят "коробочникам" невостребованное потомство от своих домашних питомцев.

Люди, не отдавайте перекупщикам на пристройство своих котят и щенков! Деньги перекупщики забирают себе, а малышей выкидывают умирать голодной смертью либо убивают. Они не пристраивают животных! Они наживаются на Вашей доверчивости.

Стерилизуйте своих домашних питомцев!

Таке бажане лосине м’ясо: мисливці, програвши в дискусії щодо охорони лося, перейшли до силового розв’язання питання

Починаючи з початку 2017 р. триває громадська кампанія за припинення полювання на лося та взяття його під охорону. Науковці та природоохоронці об’єднали сили щоб поставити крапку в винищенні другого після зубра великого ратичного ссавця фауни України. Для цього було вивчено ситуацію з ним та показано що поголів’я і ареал лося страшенно скоротилися, а мисливство завдає йому фатальну шкоду (детально дивись тут http://h.ua/story/434280/). Оборонці лося оперлися також на досвід сусідньої Польщі, яка 10 квітня 2001 року Польща ввела безстроковий мораторій на відстріл лося, заборонивши полювання на нього наказом міністра охорони природи Польщі. Через 8 років, в 2009 р польські зоологи провели дослідження впливу мораторію на відстріл лося. Результати перевершили всі очікування. Якщо в 2001 в Польщі налічувалося близько 2000 голів лося, то в 2009 році - 7,5 тис. голів лося. Тобто за 8 років його чисельність, завдяки забороні полювання, збільшилася більш ніж в 3 рази . Збільшилася також і кількість самців, які мають роги і представляють найбільшу цінність. Для порівняння, в Україні, яка має площу в 2 рази більше, ніж Польща, в 2009 р. офіційно налічувалося всього 5573 екз. лося. Це при тому, що браконьєрство в Польщі це теж звичайне явище. 

Незважаючи на це мисливці, ігноруючи факти, продовжували у своїх відомчих та популярних глянцевих журналах стверджувати, що лосю нічого не загрожує. Ідучи на зустріч громадськості, екологічний міністр-реформатор О. Семерак 3 лютого 2017 року підписав наказ про введення мораторію на полювання на лося на 25 років. Навіть таке компромісне рішення (екологи та науковці пропонували Червону книгу) не задовольнило любителів кривавого відпочинку. Мисливці заблокували візування цього наказу Міністерством юстиції. При цьому мисливці вимагали рішення комісії по Червоній книзі. До часу рішення міністр О. Семерак припинив видачу лімітів мисливським господарствам на відстріл лося. Нарешті, в липні 2017 р. фауністична підкомісія Національної комісії по Червоній книзі голосуванням прийняла рішення про включення лося до Червоної книги України. Рішучу роль в прийнятті цього рішення відіграв відомий український зоолог проф. С. В. Межжерін, який вже тривалий час бореться за повну охорону лося.  Що ж з наукової точки зору в дискусій поставлено крапку- науковці прийняли рішення, а Міністерство екології тепер може видати наказ про внесення лося до Червоної книги. Проте мисливці-любителі лосиного м’яса не змірилися з рішенням науковців, до яких вони самі ж апелювали. 

20.07.2017 р. вони запланували силову  акцію – попереджувальний пікет під Мінприродою, де планують «висловити незадоволення порушенням законодавства з боку Мінприроди; діями представників екологічних організацій, які призвели до нанесення збитків мисливській галузі. Звернутися до Мінприроди з проханням виступити із законодавчими ініціативами, направленими на захист дикої фауни та звільнити чиновників, дії/бездіяльність яких призвели до порушення законодавства". 

Детальніше...

Огромная победа в борьбе с дельфинариями!!!

Генеральная прокуратура Украины поддержала усилия зоозащитных и экологических организаций в их борьбе с дельфинариями. 3 июля 2017 г. Генпрокуратура Украины выиграла Печерский районный суд г. Киева, добившись ареста имущества киевского дельфинария Немо. Сейчас данный дельфинарий опечатан Генпрокуратурой. Молодцы работники Генпрокуратуры! Давно пора закрыть это дельфинью тюрьму. Ниже - решение суда. Просьба ко всем прочитавшим эту статью - распространите её Интернете, чтобы дельфинарщики-коррупционеры не смогли переломить ситуацию в свою сторону, как это не раз им удавалось.

Детальніше...

Презентация комплексного законопроекта № 6598 по защите животных

3 июля 2017 г., 11-30, в Киеве, в информагенстве УНИАН состоялась  пресс-конференция "В Верховной Раде Украины на днях зарегистрирован комплексный законопроект по защите животных", которую организовали  Ассоциация зоозащитных органицаций Украины и Киевский эколого-культурный центр. 
21 июня 2017 г. в Верховной Раде Украины зарегистрирован  законопроект № 6598, который призван кардинально развернуть экологическое законодательство Украины в сторону защиты животных от жестокого обращения. Он был разработан народными депутатами, зоозащитными и экологическими организациями и может стать настоящим прорывом в области защиты прав животных. О  нем рассказали  одни из авторов законопроекта- народные депутаты Украины Павел Дзюблик, Иван Рыбак, а также  Ася Серпинская, президент  Ассоциации зоозащитных организаций Украины, и  Владимир Борейко, директор  Киевского  эколого-культурного центра,.
Законопроект № 6598 =
-Имплементирует в украинское законодательство Конвенцию о защите животных и ряд зоозащитных директив Евросоюза,
-Запрещает пропаганду жестокости к животным и наказывает виновных в этом до тюрьмой до 3 лет (те же действия в присутствии несовершеннолетних либо повторно либо группой лиц - до 8 лет),
-Вводит наказание за особо жестокие действия в отношении животных -тюрьму до 8 лет,
- Дает право полиции составлять протоколы и штрафовать за жестокое обращение с домашними, беспризорными и сельскохозяйственными животными, 
-Дает возможность привлекать к админответственности за жестокость к животным за нарушение статей Закона " О защите животных от жестокого обращения с животными",
-Вводит новые ограничения за жестокость в отношении с домашними, беспризорными , дикими, и сельскохозяйственными живоными, 
-Запрещает фотографирование с дикими животными на улицах и городах,
-Вводит день отдыха для животных в дельфинариях, зоопарках и цирках,
-Запрещает дрессировку животных при помощи огня, голода, электрошока и т.п.,
- Расширяет термин " жестокое обращение с животными",
-Вводит институт конфискации по антибраконьерским статьям Уголовного кодекса.
 
На фото (с лева на право): Президент АЗОУ Ася Серпинская, Народный депутат Украины Иван Рыбак, Народный депутат Украины Павел Дзюблик, директор КЕКЦ Владимир Борейко.